Drewniane opakowania transportowe w odpowiedzialnym społecznie biznesie

Odpowiedzialność społeczna to jeden z filarów filozofii działania SOR-DREW. Idee poszanowania środowiska naturalnego, zrównoważonej produkcji oraz lokalności stoją u fundamentów naszej działalności od trzech dekad. Poznaj nasze idee i działania w tym obszarze!

Drewno - ekologiczny surowiec odnawialny

Drewno od tysięcy lat służy ludziom jako podstawowy materiał budynków, elementów infrastruktury, produktów codziennego użytku. Szeroko korzystamy z niego do dziś. Mimo upowszechnienia się wielu alternatywnych surowców, za drewnem niezmiennie przemawiają jednak jego trwałość, uniwersalność, estetyka - a także walory ekologiczne, pod względem których materiał ten nie ma sobie równych. 

Szczególnie godny uwagi jest tu fakt, że drewno należy do grupy surowców odnawialnych, a przy pozyskiwaniu go z zarządzanych w zrównoważony sposób lasów jego zasoby są praktycznie nieograniczone. Kontrolowana wycinka i nasadzanie drzew gwarantują proporcjonalny, równomierny przyrost drzewostanu, co zapewnia ciągłość dostępu do surowca bez szkód dla ekosystemu.

Naturalny filtr powietrza

Utrzymywanie stałego poziomu zalesienia jest niezwykle istotne we współczesnym świecie ze względu na rosnący problem zanieczyszczenia powietrza. Drzewa, jako naturalny filtr toksycznych substancji, stanowią jedno z najważniejszych “narzędzi” walki z ich szkodliwym wpływem na środowisko. 

Rośliny w fazie wzrostu absorbują dwutlenek węgla i inne lotne substancje, zatrzymując je w tkankach aż do momentu obumarcia. Martwa struktura drewna nie jest w stanie wiązać dłużej toksycznych związków, które w rezultacie ulatniają się ponownie do atmosfery. Kontrolowana wycinka drzew pozwala na ograniczenie tego efektu: po ścięciu drzewa CO2 pozostaje związany wewnątrz struktury pozostałej w ziemi części rośliny.

Warto ponownie zaznaczyć, że opisany mechanizm dotyczy wyłącznie drewna pozyskiwanego legalnie z lasów, których zarządcy rygorystycznie przestrzegają norm jakości produkcji surowca i posiadają aktualne certyfikaty poświadczające ten stan rzeczy. Materiał drewnianych opakowań SOR-DREW pochodzi w całości z zasobów Lasów Państwowych, a jego pochodzenie potwierdzone jest certyfikacją PEFC CoC.

Opakowania drewniane do wielokrotnego użytku

Drewno charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną i odpornością na działanie czynników zewnętrznych, co przekłada się na analogiczne parametry wykonanych z nich opakowań - tym bardziej, jeśli zostały wykonane przez doświadczonego producenta na podstawie indywidualnego projektu, z zastosowaniem równie jakościowych komponentów.

Drewniane skrzynie i palety mogą służyć przez wiele miesięcy, zapewniając stałe bezpieczeństwo ładunku. Praktyka ta zapobiega więc konieczności zakupu nowych opakowań, a w efekcie - nadprodukcji odpadów. Problemu nie stanowi także utylizacja zużytych opakowań: drewno jest bowiem surowcem w 100% biodegradowalnym.

Dowiedz się więcej na temat zalet drewna jako materiału opakowań transportowych!

SOR-DREW - polski producent drewnianych opakowań transportowych

Bardzo ważnym aspektem zrównoważonej ekologicznie produkcji jest jej lokalność: krótkie łańcuchy dostaw, korzystanie z produktów pochodzących z danego obszaru klimatycznego, odnawialnych surowców i źródeł energii - to tylko niektóre z dobrych praktyk, przyczyniających się do ochrony środowiska na danym obszarze.

SOR-DREW produkuje opakowania transportowe z drewna pozyskanego z polskich lasów, optymalizuje zużycie surowców i materiałów produkcyjnych, realizuje politykę selektywnej gospodarki odpadami. Firma angażuje się także w życie lokalnej społeczności - tworzymy nowe miejsca pracy i aktywnie promujemy je wśród młodych ludzi na targach branżowych, organizujemy i partnerujemy w organizacji imprez sportowych. 

Decydując się na współpracę z SOR-DREW otrzymujesz więc produkt najwyższej jakości, a jednocześnie wspierasz idee ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności biznesu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: razem możemy więcej!


Opakowania drewniane

Opakowania drewniane do międzynarodowego transportu maszyn

Transport maszyn zawsze jest skomplikowanym, wymagającym dużej precyzji procesem, a wysyłanie ładunku za granicę - obwarowane wieloma międzynarodowymi przepisami. Jakie warunki należy spełnić, by legalnie i bezpiecznie dostarczyć maszyny na miejsce?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku: cz.1 - przygotowanie do relokacji

Przedstawiciele branży przemysłowej, budowlanej, eventowej i wielu innych przedsiębiorców powszechnie korzystają z usługi relokacji maszyn, której przeprowadzenie wymaga jednak dużego doświadczenia oraz odpowiedniego zaplecza technicznego. W jakich sytuacjach najczęściej zleca się relokację maszyn i jak przebiega przygotowanie do jej realizacji?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku, cz.2 - demontaż, transport i montaż

Z naszego poprzedniego artykułu mogłeś dowiedzieć się, jak poprawnie przygotować się do procesu relokacji maszyn. W niniejszym wpisie przyjrzymy się bliżej kolejnym etapom procesu: demontażowi, transportowi i montażu maszyn w miejscu docelowym.