Opakowania drewniane w branży budowlanej

Uniwersalność, wytrzymałość i walory ekologiczne drewnianych opakowań sprawiają, że znajdują one szerokie zastosowanie w wielu branżach, w tym budowlanej. Dlaczego warto stosować je w swojej działalności i jak optymalnie wykorzystać współpracę z doświadczonym producentem drewnianych opakowań?

Zastosowanie drewnianych opakowań w branży budowlanej

Skrzynie, palety i skrzyniopalety z drewna oraz materiałów drewnopochodnych są powszechnie stosowane w transporcie i składowaniu materiałów budowlanych: płytek, paneli, drewnianych elementów czy narzędzi. Uniwersalność surowca pozwala na każdorazowe zaprojektowanie opakowań o optymalnej wadze i gabarytach, a jednocześnie na tyle wytrzymałych, by w połączeniu z odpowiednio dobranymi materiałami zabezpieczającymi zapewnić dostarczenie ładunku na miejsce docelowe w nienaruszonym stanie.

Opakowania drewniane SOR-DREW powstają na podstawie indywidualnych projektów, co oznacza, że można wykorzystać je w transporcie ładunku o dowolnych rozmiarach. Drewniane skrzynie i palety dobrze sprawdzają się w transporcie drobnicowym; odpowiednio zaprojektowane opakowania stosuje się również do przewożenia i składowania indywidualnych elementów - drzwi, okien, rur. Drewniane palety dzięki wysokiej nośności są szeroko stosowane w branży budowlanej do przenoszenia ciężkich ładunków, takich jak worki z cementem, cegły czy płytki ceramiczne.

Uniwersalna forma drewnianych skrzyń pozwala na ich wielokrotne wykorzystanie - nie tylko do transportu, ale i innych czynności wykonywanych w ramach prac budowlanych. Skrzynki, w których materiały i narzędzia przyjechały na teren budowy, mogą po opróżnieniu przydać się do utrzymania porządku podczas pracy, na przykład do zbierania i segregacji odpadów lub przechowania materiałów, które mają być później przetworzone.

Pakowanie maszyn budowlanych do relokacji

Współpracując z SOR-DREW możesz zlecić nam nie tylko projekt i wykonanie opakowań, lecz także pełną obsługę procesu pakowania oraz wsparcie przy odprawie i odbiorze ładunku. W branży budowlanej szczególną popularnością w tym obszarze cieszy się usługa relokacji maszyn niezbędnych do realizacji projektów budowlanych w miejscach oddalonych od siedziby firmy. 

Maszyny takie, jak kruszarki, koparki, czy dźwigi nie mogą poruszać się po drogach publicznych bez niezbędnych zezwoleń i przygotowań, których realizacja pochłania czas i środki finansowe. W wielu przypadkach okazuje się, że proces relokacji maszyny, czyli jego demontaż, pakowanie, transport i ponowny montaż w miejscu docelowym, jest rozwiązaniem szybszym i bardziej ekonomicznym.

Relokacja maszyn jest procesem wieloetapowym i skomplikowanym, wymagającym sporego doświadczenia w zakresie realizacji niestandardowych projektów. Aby zyskać pewność przeprowadzenia go z sukcesem, warto powierzyć go zaufanemu wykonawcy, który obejmie pieczę nad każdym etapem zlecenia. Jeśli interesuje Cię usługa tego typu lub zamówienie opakowań drewnianych dla Twojego biznesu, serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu nawiązania współpracy.

Opakowania drewniane

Opakowania drewniane do międzynarodowego transportu maszyn

Transport maszyn zawsze jest skomplikowanym, wymagającym dużej precyzji procesem, a wysyłanie ładunku za granicę - obwarowane wieloma międzynarodowymi przepisami. Jakie warunki należy spełnić, by legalnie i bezpiecznie dostarczyć maszyny na miejsce?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku: cz.1 - przygotowanie do relokacji

Przedstawiciele branży przemysłowej, budowlanej, eventowej i wielu innych przedsiębiorców powszechnie korzystają z usługi relokacji maszyn, której przeprowadzenie wymaga jednak dużego doświadczenia oraz odpowiedniego zaplecza technicznego. W jakich sytuacjach najczęściej zleca się relokację maszyn i jak przebiega przygotowanie do jej realizacji?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku, cz.2 - demontaż, transport i montaż

Z naszego poprzedniego artykułu mogłeś dowiedzieć się, jak poprawnie przygotować się do procesu relokacji maszyn. W niniejszym wpisie przyjrzymy się bliżej kolejnym etapom procesu: demontażowi, transportowi i montażu maszyn w miejscu docelowym.