Zrównoważona produkcja drewnianych opakowań transportowych

Drewniane opakowania transportowe znajdują szerokie zastosowanie w odpowiedzialnie zarządzanych przedsiębiorstwach ze względu na swoją jakość i funkcjonalność, a także walory ekologiczne. Jakie praktyki SOR-DREW w zakresie produkcji i eksploatacji opakowań pozostają w zgodzie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu?

Certyfikat FSC® - legalne źródło pozyskiwania drewna

Drewno, z którego produkujemy nasze opakowania transportowe, posiada certyfikat FSC®. Znakowanie nadawane przez międzynarodową organizację Forest Stewardship Council®), jest kolejnym potwierdzeniem pozytywnej weryfikacji źródła surowca. Posiadanie certyfikatu oznacza, że procesy pozyskiwania, obróbki i transportu drewna przebiegały z zachowaniem standardów jakości sformułowanych przez organizację FSC®.

Opakowania z polskiego drewna

Wszystkie czynności w ramach procesu produkcji opakowań SOR-DREW mają miejsce na terenie Polski. Dotyczy to również pozyskiwania surowca: drewno, z którego wykonujemy nasze skrzynie i palety, pochodzi w całości z zasobów polskich Lasów Państwowych. Wycinka drzew pod zastosowania produkcyjne przebiega w kontrolowany sposób, z poszanowaniem dla równowagi leśnego ekosystemu i różnorodności biologicznej.

Lokalna produkcja opakowań a ślad węglowy 

Lokalne pozyskiwanie drewna oraz produkcja opakowań dla polskich klientów w krajowych zakładach umożliwiają znaczne skrócenie łańcucha dostaw, a w efekcie - ograniczenie śladu węglowego generowanego na tym etapie procesu. Działalność na terenie Unii Europejskiej nakłada na producentów także obowiązek kontroli poziomu emitowanych zanieczyszczeń.

Opakowania drewniane do wielokrotnego użytku

Czyste powietrze to bardzo ważny, lecz nie jedyny obszar, jakiemu należy poświęcić szczególną uwagę w procesie ekologicznej produkcji drewnianych opakowań. Równie istotną kwestią jest ograniczenie ilości odpadów, wytwarzanych zarówno podczas produkcji, jak i w okresie eksploatacji opakowań. 

Jedną z najbardziej skutecznych praktyk w tym obszarze jest produkcja sprzętu i akcesoriów do wielokrotnego wykorzystania, multifunkcyjnych, nadających się do recyklingu lub upcyklingu. Długa żywotność produktów opóźnia konieczność produkcji nowych partii, a co za tym idzie - zmniejsza ilość odpadów generowanych w procesach produkcyjnych. 

Drewniane skrzynie i palety SOR-DREW idealnie wpisują się w ten trend. Wysoka wytrzymałość naszych produktów sprawia, że można z powodzeniem korzystać z nich w wielu procesach logistycznych. Neutralne właściwości drewna umożliwiają z kolei transportowanie każdego rodzaju ładunku. Skrzynie i palety można ponadto wykorzystywać w różnych funkcjach - do magazynowania towaru, ekspozycji produktów na sprzedaż itd.

Społeczna odpowiedzialność biznesu - aspekt lokalny

Odpowiedzialny społecznie przedsiębiorca rozwija biznes z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz interesów społeczności funkcjonującej na terenie prowadzenia działalności. Lokalna produkcja drewnianych opakowań stymuluje regionalną gospodarkę i przyczynia się do aktywizacji zawodowej mieszkańców danego obszaru. 

Działalność SOR-DREW w tym zakresie wnosi realną wartość w funkcjonowanie lokalnej społeczności, czego potwierdzeniem jest m.in. wyróżnienie “Kreator Świętochłowickiego Rynku Pracy” nadane nam przez Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach.


Opakowania drewniane

Opakowania drewniane do międzynarodowego transportu maszyn

Transport maszyn zawsze jest skomplikowanym, wymagającym dużej precyzji procesem, a wysyłanie ładunku za granicę - obwarowane wieloma międzynarodowymi przepisami. Jakie warunki należy spełnić, by legalnie i bezpiecznie dostarczyć maszyny na miejsce?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku: cz.1 - przygotowanie do relokacji

Przedstawiciele branży przemysłowej, budowlanej, eventowej i wielu innych przedsiębiorców powszechnie korzystają z usługi relokacji maszyn, której przeprowadzenie wymaga jednak dużego doświadczenia oraz odpowiedniego zaplecza technicznego. W jakich sytuacjach najczęściej zleca się relokację maszyn i jak przebiega przygotowanie do jej realizacji?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku, cz.2 - demontaż, transport i montaż

Z naszego poprzedniego artykułu mogłeś dowiedzieć się, jak poprawnie przygotować się do procesu relokacji maszyn. W niniejszym wpisie przyjrzymy się bliżej kolejnym etapom procesu: demontażowi, transportowi i montażu maszyn w miejscu docelowym.