Skrzyniopalety i nadstawki paletowe - konstrukcja i zastosowanie

Zmodyfikowane warianty tradycyjnych palet transportowych to popularne alternatywy dla tradycyjnych drewnianych skrzyń. Czym charakteryzują się skrzyniopalety i nadstawki paletowe? Jakie zastosowanie mają oba typy opakowań?

Skrzyniopaleta - konstrukcja i właściwości

Skrzyniopaleta jest hybrydą obu najpopularniejszych rodzajów opakowań transportowych. Jej konstrukcja łączy podstawę w formie tradycyjnej dwuwjazdowej lub czterowjazdowej palety z zabudowanymi lub ażurowymi ścianami oraz wiekiem. Deski, z których zbudowane są ściany, łączone są przy pomocy kleju lub gwoździami pierścieniowymi. Cała konstrukcja wzmocniona jest kątownikami, zapobiegającymi rozszczelnieniu się łączeń przy ewentualnym uszkodzeniu struktury drewna.

Skrzyniopalety - zastosowanie

Dzięki łatwej manipulacji i dużej pojemności skrzyniopalety znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Opakowania tego typu świetnie sprawdzają się w transporcie drobnych przedmiotów - komponentów produkcyjnych, akcesoriów samochodowych, materiałów wykończeniowych itd. 

Po skrzyniopalety często sięgają także rolnicy, sadownicy i przedstawiciele branży spożywczej. Drewniane ściany skutecznie chronią owoce, warzywa i inne delikatne produkty przed uszkodzeniami z zewnątrz. Drewno nie wchodzi w reakcję z zawartością opakowania, ma właściwości higroskopijne, a przy ażurowej konstrukcji ścian zapewnia doskonałą wentylację niezbędną do utrzymania świeżości produktów spożywczych.

Opakowanie kartonowe na palecie

Lżejsza, tańsza alternatywa dla skrzyniopalety - opakowania wykonane z recyklingowanej tektury umożliwiają skuteczny transport różnego rodzaju ładunków, od zbiorczego przemieszczania drobnych przedmiotów w opakowaniach jednostkowych po sprzęt AGD, RTV czy części maszyn. Wzmocniona tektura używana do produkcji kartonów paletowych zapewnia dobrą nośność i ochronę zawartości przed oddziaływaniem sił zewnętrznych.

Nadstawki paletowe

Nadstawka paletowa ma postać czworobocznej ramy, montowanej do tradycyjnej palety. Otrzymany produkt przypomina skrzyniopaletę i pełni podobną funkcję: dobudowanie boków zwiększa pojemność opakowania i zapobiega wypadnięciu jej zawartości podczas transportu. 

W odróżnieniu od skrzyniopalety nadstawkę można w całości zdemontować. Rama ma składaną konstrukcję, co ułatwia jej przechowywanie i pozwala zaoszczędzić miejsce potrzebne na ten cel. Podobnie jak pozostające w obiegu palety, tak i nadstawki mają ustandaryzowane wymiary, dzięki czemu tę samą ramę można z powodzeniem łączyć ze wszystkimi eksploatowanymi paletami. 

SOR-DREW - polski producent drewnianych opakowań transportowych

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj drewnianych opakowań transportowych najlepiej spełni Twoje potrzeby, serdecznie zapraszamy do kontaktu: doradzimy Ci wybór opakowań najlepiej dostosowanych do charakteru Twojej działalności i przeprowadzimy pełną usługę ich wykonania, od projektu po pakowanie i dostarczenie zamówienia we wskazane przez Ciebie miejsce.


Drewniane palety transportowe - rodzaje i zastosowanie

Niemal każde przedsiębiorstwo, którego działalność polega na obrocie fizycznym towarem, wykorzystuje na szeroką skalę drewniane palety transportowe. Jakie właściwości wpływają na ich użyteczność i jakie rodzaje palet dominują na poszczególnych rynkach?

Verpackungen aus Holz

Zrównoważona produkcja drewnianych opakowań transportowych

Drewniane opakowania transportowe znajdują szerokie zastosowanie w odpowiedzialnie zarządzanych przedsiębiorstwach ze względu na swoją jakość i funkcjonalność, a także walory ekologiczne. Jakie praktyki SOR-DREW w zakresie produkcji i eksploatacji opakowań pozostają w zgodzie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu?

Verpackungen aus Holz

Opakowania z płyty pilśniowej - właściwości i zalety

Płyta pilśniowa należy do najpopularniejszych materiałów drewnopochodnych stosowanych w produkcji opakowań do transportu. Jakie właściwości mają skrzynie z pilśni i dlaczego warto stawiać na nie w swojej działalności?