Rodzaje opakowań transportowych - który model najlepiej spełni Twoje potrzeby?

Do największych atutów drewna jako materiału opakowań transportowych należy jego uniwersalność: wykonuje się z niego skrzynie i palety o zróżnicowanych wymiarach i kształtach, spełniające różne potrzeby, zawsze zachowujące jednak najwyższy poziom funkcjonalności i wytrzymałości. Sprawdź, jakie rodzaje opakowań transportowych wybierane są najczęściej i który rodzaj będzie optymalny w Twoim zleceniu.

Drewniane skrzynie pełne

Skrzynie z litego drewna o całkowicie zabudowanych bokach i wieku zapewniają najwyższy możliwy poziom izolacji zawartości od czynników zewnętrznych. Naturalne właściwości drewna zapewniają skrzyniom wysoką odporność mechaniczną i higroskopijność, co w połączeniu z prawidłową impregnacją i dodatkowymi materiałami zabezpieczającymi (folia ochronna, wypełniacze, konstrukcje stabilizujące itd.) stanowi stuprocentową barierę zapobiegającą uszkodzeniom ładunku. 

Skrzynie o zabudowanej konstrukcji mają też wysoką nośność, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w transporcie maszyn przemysłowych, części samochodowych itd. Warto postawić na nie również w przypadkach, gdy ładunek ma być składowany przez dłuższy czas na otwartej przestrzeni.

Drewniane skrzynie ażurowe

Konstrukcja skrzyni ażurowych zapewnia równie wysoką wytrzymałość i stabilność, a jednocześnie umożliwia swobodną cyrkulację powietrza wokół ładunku - to czyni je idealnym opakowaniem do transportu produktów, które potrzebują dobrej wentylacji: zwierząt, roślin artykułów spożywczych itd. Warto przy tym zaznaczyć, że drewno jest w pełni bezpieczne dla żywych organizmów i nie wchodzi w reakcję z innymi substancjami.

Ażurowa budowa skrzyni sprawia także, że mają one zdecydowanie niższą wagę, niż ich w pełni zabudowane odpowiedniki o tych samych wymiarach. Właściwość ta ma duże znaczenie w transporcie lotniczym, drogowym czy kolejowym, nakładających na ładunki ścisłe limity wagowe: korzystając z lżejszych opakowań przetransportujemy jednorazowo więcej towaru.

Palety drewniane

Palety, czyli platformy transportowe pozbawione boków przeznaczone do przewożeniana wózkach widłowych, znajdują szerokie zastosowanie w transporcie, magazynowaniu i merchandisingu drobnych towarów. Palety z jednym lub kilkoma stopniami często wykorzystywane są także do dostarczania komponentów produkcyjnych w halach przemysłowych, przenoszenia towaru między magazynami czy między magazynem a przestrzenią sprzedażową. 

Wybierając palety transportowe należy zwrócić uwagę na ich wymiary w odniesieniu do standardów docelowego miejsca transportu: w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Ameryce Płn. i Płd., Afryce i Azji stosuje się palety o różnych wymiarach.

Skrzyniopalety drewniane

Mówiąc najprościej - skrzyniopaleta to paleta o dobudowanych bokach i ew. wieku. Model ten zapewnia ochronę towaru na poziomie standardowych skrzyń, a dzięki konstrukcji z podwyższonym dnem jest od nich łatwiejszy w manipulacji. Skrzyniopalety mogą mieć zarówno zabudowane, jak i ażurowe boki, a ich zastosowanie jest analogiczne do zastosowania skrzyń o podobnej konstrukcji.

SOR-DREW - producent drewnianych opakowań transportowych

SOR-DREW świadczy kompleksowe usługi w zakresie projektu i wykonania drewnianych opakowań do transportu oraz pakowania produktu. Skontaktuj się z nami - doradzimy, jakie opakowania najlepiej spełnią Twoje potrzeby i wykonamy produkty skrojone na miarę. 


Opakowania drewniane

Opakowania drewniane do międzynarodowego transportu maszyn

Transport maszyn zawsze jest skomplikowanym, wymagającym dużej precyzji procesem, a wysyłanie ładunku za granicę - obwarowane wieloma międzynarodowymi przepisami. Jakie warunki należy spełnić, by legalnie i bezpiecznie dostarczyć maszyny na miejsce?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku: cz.1 - przygotowanie do relokacji

Przedstawiciele branży przemysłowej, budowlanej, eventowej i wielu innych przedsiębiorców powszechnie korzystają z usługi relokacji maszyn, której przeprowadzenie wymaga jednak dużego doświadczenia oraz odpowiedniego zaplecza technicznego. W jakich sytuacjach najczęściej zleca się relokację maszyn i jak przebiega przygotowanie do jej realizacji?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku, cz.2 - demontaż, transport i montaż

Z naszego poprzedniego artykułu mogłeś dowiedzieć się, jak poprawnie przygotować się do procesu relokacji maszyn. W niniejszym wpisie przyjrzymy się bliżej kolejnym etapom procesu: demontażowi, transportowi i montażu maszyn w miejscu docelowym.