Opakowania transportowe z OSB - zalety i zastosowanie

Opakowania transportowe z drewnopochodnej płyty OSB wyróżniają się dobrą relacją jakości do ceny, wysoką trwałością i funkcjonalnością, dlatego wielu przedsiębiorców wybiera je jako alternatywę dla opakowań z litego drewna. Co warto wiedzieć na ich temat i jak możesz wykorzystać je w swojej działalności?

Płyta OSB - budowa i właściwości

Płyta OSB (ang. stranded oriented board - płyta o wiórach orientowanych) wykonana jest z drewnianych wiórów połączonych masą żywicową i sprasowanych w cienkie płaty. Gotowa płyta złożona jest na ogół z trzech przygotowanych w ten sposób warstw. Uzyskany materiał charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i przemakanie, nie przepuszcza wiatru ani kurzu. Ładunek transportowany w skrzyniach z płyty OSB, wyposażonych w odpowiednio dobrane akcesoria zabezpieczające, jest więc w pełni chroniony przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Opakowania z płyty OSB - zalety

Przy opisanej wyżej wysokiej wytrzymałości opakowania z płyty OSB mają jednocześnie znacznie niższą wagę, niż analogiczne produkty z litego drewna. Cecha ta ma szczególne znaczenie w przypadku transportu lądowego i drogowego (samochodami ciężarowymi), obwarowanych restrykcyjnymi limitami wagowymi. Im lżejsze opakowanie, tym większe partie towaru można przetransportować w jednym procesie logistycznym - cała operacja jest wówczas bardziej efektywna, pozwala zaoszczędzić czas i środki wydane na dostawę.

Warto zaznaczyć także, że opakowania transportowe z płyty OSB - podobnie, jak w przypadku innych materiałów drewnopochodnych - nie podlegają obowiązkowi sterylizacji fitosanitarnej przed dopuszczeniem ich do transportu międzynarodowego. Opakowania transportowe z litego drewna używane w tym samym celu muszą być wykonane ze specjalnie wysterylizowanego surowca, zgodnie z wymogami certyfikatu IPPC.

Kolejnym czynnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze opakowań z OSB, są ich walory ekologiczne. Produkcja z naturalnego, odnawialnego surowca, jakim jest pozyskiwane w zrównoważony sposób drewno, nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko poprzez generowanie wysokiego śladu węglowego czy naruszanie równowagi ekosystemu.

SOR-DREW - producent opakowań transportowych z OSB

Surowiec opakowań transportowych SOR-DREW pochodzi w całości z legalnie eksploatowanych zasobów Lasów Państwowych. Współpracując z naszą firmą masz gwarancję otrzymania produktu najwyższej jakości, wytworzonego zgodnie z zasadami zrównoważonej produkcji, a w efekcie - dajesz wyraz swojej odpowiedzialności społecznej oraz świadomości znacznia kwestii związanych z ekologią.

Opakowania drewniane

Opakowania drewniane do międzynarodowego transportu maszyn

Transport maszyn zawsze jest skomplikowanym, wymagającym dużej precyzji procesem, a wysyłanie ładunku za granicę - obwarowane wieloma międzynarodowymi przepisami. Jakie warunki należy spełnić, by legalnie i bezpiecznie dostarczyć maszyny na miejsce?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku: cz.1 - przygotowanie do relokacji

Przedstawiciele branży przemysłowej, budowlanej, eventowej i wielu innych przedsiębiorców powszechnie korzystają z usługi relokacji maszyn, której przeprowadzenie wymaga jednak dużego doświadczenia oraz odpowiedniego zaplecza technicznego. W jakich sytuacjach najczęściej zleca się relokację maszyn i jak przebiega przygotowanie do jej realizacji?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku, cz.2 - demontaż, transport i montaż

Z naszego poprzedniego artykułu mogłeś dowiedzieć się, jak poprawnie przygotować się do procesu relokacji maszyn. W niniejszym wpisie przyjrzymy się bliżej kolejnym etapom procesu: demontażowi, transportowi i montażu maszyn w miejscu docelowym.