Wiedza Przeczytaj wartościowe artykuły

Dzielimy się wiedzą branżową.

Opakowania drewniane

Opakowania drewniane do międzynarodowego transportu maszyn

Transport maszyn zawsze jest skomplikowanym, wymagającym dużej precyzji procesem, a wysyłanie ładunku za granicę - obwarowane wieloma międzynarodowymi przepisami. Jakie warunki należy spełnić, by legalnie i bezpiecznie dostarczyć maszyny na miejsce?

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku: cz.1 - przygotowanie do relokacji

Przedstawiciele branży przemysłowej, budowlanej, eventowej i wielu innych przedsiębiorców powszechnie korzystają z usługi relokacji maszyn, której przeprowadzenie wymaga jednak dużego doświadczenia oraz odpowiedniego zaplecza technicznego. W jakich sytuacjach najczęściej zleca się relokację maszyn i jak przebiega przygotowanie do jej realizacji>

Pakowanie produktów

Relokacja maszyn krok po kroku, cz.2 - demontaż, transport i montaż

Z naszego poprzedniego artykułu mogłeś dowiedzieć się, jak poprawnie przygotować się do procesu relokacji maszyn. W niniejszym wpisie przyjrzymy się bliżej kolejnym etapom procesu: demontażowi, transportowi i montażu maszyn w miejscu docelowym.

Pakowanie produktów

Bezpieczeństwo ładunku w transporcie - jak chronimy opakowania?

Niezależnie od właściwości i gabarytów ładunku oraz wybranego środka lokomocji priorytetem w transporcie towaru jest bezpieczeństwo - zarówno samego ładunku, jak i wszystkich zaangażowanych w transport osób. Aby zapewnić jego najwyższy poziom, w produkcji opakowań i podczas załadunku stosujemy szereg materiałów i akcesoriów ochronnych. W niniejszym tekście przyjrzymy się bliżej najczęściej stosowanym metodom zabezpieczeń.

Opakowania drewniane

Opakowania przemysłowe z drewna i materiałów drewnopochodnych

Drewno jest jednym z najbardziej funkcjonalnych materiałów stosowanych w produkcji opakowań przemysłowych - między innymi ze względu na swoją uniwersalność, plastyczność i liczne możliwości obróbki. Obok litego drewna w produkcji opakowań używa się różnorodnych materiałów drewnopochodnych: sklejki, pilśni, płyt OSB. Czym charakteryzują się poszczególne materiały i w jakich celach wykorzystuje się je najczęściej?

Opakowania drewniane

Drewniane opakowania transportowe w odpowiedzialnym społecznie biznesie

Odpowiedzialność społeczna to jeden z filarów filozofii działania SOR-DREW. Idee poszanowania środowiska naturalnego, zrównoważonej produkcji oraz lokalności stoją u fundamentów naszej działalności od trzech dekad. Poznaj nasze idee i działania w tym obszarze!

Opakowania drewniane

Sztauowanie kontenerów - co należy wiedzieć na ten temat?

Transport morski obsługuje ponad 70% światowego eksportu i importu towarów, a sztauowanie kontenerów to jedna z podstawowych czynności wykonywanych w jego ramach. Na czym polega ten proces i dlaczego jest tak ważny?

Opakowania drewniane

5 zalet drewna jako materiału opakowań transportowych

Drewno jako surowiec budowlany i produkcyjny znane jest człowiekowi od tysięcy lat. Choć we współczesnym przemyśle - w tym również w branży opakowaniowej - istnieje wiele alternatywnych tworzyw, zalety drewna wciąż przesądzają o jego szerokim wykorzystaniu. Dlaczego warto stawiać na drewniane opakowania transportowe?

Pakowanie produktów

Kompleksowa usługa pakowania - współpraca z SOR-DREW krok po kroku

Krajowy lub międzynarodowy transport ładunku, relokacja maszyn, pakowanie produktów… Niezależnie od tego, jaką usługę nam zlecisz, wybierając współpracę z nami masz pewność kompleksowej realizacji zamówienia na najwyższym poziomie jakości. W niniejszym tekście przyjrzymy się bliżej kolejnym etapom obsługi zlecenia.