Wiedza Przeczytaj wartościowe artykuły

Dzielimy się wiedzą branżową.

Opakowania drewniane

Opakowania drewniane do międzynarodowego transportu maszyn

Transport maszyn zawsze jest skomplikowanym, wymagającym dużej precyzji procesem, a wysyłanie ładunku za granicę - obwarowane wieloma międzynarodowymi przepisami. Jakie warunki należy spełnić, by legalnie i bezpiecznie dostarczyć maszyny na miejsce?

Opakowania drewniane

5 zalet drewna jako materiału opakowań transportowych

Drewno jako surowiec budowlany i produkcyjny znane jest człowiekowi od tysięcy lat. Choć we współczesnym przemyśle - w tym również w branży opakowaniowej - istnieje wiele alternatywnych tworzyw, zalety drewna wciąż przesądzają o jego szerokim wykorzystaniu. Dlaczego warto stawiać na drewniane opakowania transportowe?

Opakowania drewniane

Rodzaje opakowań transportowych - który model najlepiej spełni Twoje potrzeby?

Do największych atutów drewna jako materiału opakowań transportowych należy jego uniwersalność: wykonuje się z niego skrzynie i palety o zróżnicowanych wymiarach i kształtach, spełniające różne potrzeby, zawsze zachowujące jednak najwyższy poziom funkcjonalności i wytrzymałości. Sprawdź, jakie rodzaje opakowań transportowych wybierane są najczęściej i który rodzaj będzie optymalny w Twoim zleceniu.

Opakowania drewniane

Opakowania drewniane do transportu morskiego

Transport morski to podstawa handlu międzynarodowego - każdego dnia między portami na całym świecie przesyłane są ładunki o masie liczonej w milionach ton. Jakie warunki muszą spełnić używane w tym celu drewniane opakowania i jakie rozwiązania stosuje się do ich zabezpieczenia?

Pakowanie produktów

Kompleksowa usługa pakowania - współpraca z SOR-DREW krok po kroku

Krajowy lub międzynarodowy transport ładunku, relokacja maszyn, pakowanie produktów… Niezależnie od tego, jaką usługę nam zlecisz, wybierając współpracę z nami masz pewność kompleksowej realizacji zamówienia na najwyższym poziomie jakości. W niniejszym tekście przyjrzymy się bliżej kolejnym etapom obsługi zlecenia.

Opakowania drewniane

Opakowania drewniane w transporcie lotniczym

Jakie są najważniejsze cechy opakowań do transportu lotniczego i jakie cechy drewna sprzyjają jego zastosowaniu w tym zakresie? Jakimi limitami obwarowane są ładunki transportowane na pokładach samolotów? Te i inne informacje na temat pakowania do transportu lotniczego znajdziesz w niniejszym tekście.

Opakowania drewniane

Sztauowanie kontenerów - co należy wiedzieć na ten temat?

Transport morski obsługuje ponad 70% światowego eksportu i importu towarów, a sztauowanie kontenerów to jedna z podstawowych czynności wykonywanych w jego ramach. Na czym polega ten proces i dlaczego jest tak ważny?

Opakowania drewniane

Drewniane opakowania transportowe w odpowiedzialnym społecznie biznesie

Odpowiedzialność społeczna to jeden z filarów filozofii działania SOR-DREW. Idee poszanowania środowiska naturalnego, zrównoważonej produkcji oraz lokalności stoją u fundamentów naszej działalności od trzech dekad. Poznaj nasze idee i działania w tym obszarze!

Opakowania drewniane

Opakowania przemysłowe z drewna i materiałów drewnopochodnych

Drewno jest jednym z najbardziej funkcjonalnych materiałów stosowanych w produkcji opakowań przemysłowych - między innymi ze względu na swoją uniwersalność, plastyczność i liczne możliwości obróbki. Obok litego drewna w produkcji opakowań używa się różnorodnych materiałów drewnopochodnych: sklejki, pilśni, płyt OSB. Czym charakteryzują się poszczególne materiały i w jakich celach wykorzystuje się je najczęściej?